Your IP: 3.145.163.58
Server Time: 2024-05-05 16:40:30

14 października obchodzone są urodziny Kubusia Puchatka. W tym roku, podobnie jak
w poprzednim, jedna z naszych młodszych klas postanowiła je uczcić. Z tej okazji uczniowie klasy II e przybyli na zajęcia do biblioteki, gdzie czekał na nich dostojny Jubilat. Nauczyciel-bibliotekarz przypomniał im historię powstania Kubusia oraz dokonał prezentacji książek zgromadzonych w bibliotece.

Następnie jedna z uczennic, Ania – przeczytała fragment książki. Później dzieci wysłuchały piosenki  „Kilku kumpli weź”. Musiały słuchać dokładnie, ponieważ po wysłuchaniu dostały do wykonanie trudne zadanie. 4 osoby poradziły sobie doskonale – w nagrodę otrzymały zakładki do książek. Następnie uczniowie próbowali pomóc osiołkowi odnaleźć ogon. Zadanie było utrudnione, bo musiały to robić z zasłoniętymi oczami. Później wysłuchaliśmy piosenki „ Ćwiczę- góra, dół”. Po jej wysłuchaniu dzieci musiały pokazać czy potrafią, tak ćwiczyć jak Puchatek, który ćwiczył, by zasłużyć na małe co nieco. Wszyscy bardzo ładnie się spisali, otrzymali więc małe co nieco. Na zakończenie uczniowie klasy II e odśpiewali tradycyjne „Sto lat” i obdarowali Jubilata pięknymi laurkami.