Your IP: 18.222.239.77
Server Time: 2024-05-05 02:31:10

12 kwietnia obchodzony jest Dzień Czekolady. Postanowiliśmy uczcić tak smakowite święto wraz z klasą 2f, którą odwiedziliśmy w ramach programu „PoczytajMy”. Wraz z kolejnymi czytelniczymi odwiedzinami w klasach młodszych, przybywa chętnych do głośnego czytania. Tym razem do grona „czytających” dołączyła Zuzia i Paulina z klasy 5C. Dziewczyny poprowadziły spotkanie wraz z koleżankami z klasy i jednocześnie aktywnymi uczestniczkami Klubu Czytelniczego: Hanią, Patrycją i Wiktorią.

Spotkanie było bardzo wyjątkowe. Dziewczęta z klasy 5C przeczytały swoim młodszym koleżankom i kolegom fragment książki pod słodkim tytułem „Bajka pachnąca czekoladą” autorstwa Joanny Krzyżanek. Głośnemu czytaniu towarzyszył teatr ilustracji, zwany Kamishibai. Każdy przeczytany fragment opatrzony został ilustracją, co pozwoliło dzieciom w przystępny sposób zrozumieć czytany tekst. Ilustracje były wykonane przez członkinie naszego Czytelniczego Klubu. W czasie spotkania dzieci słuchały muzyki relaksacyjnej, która stanowiła tło dla czytanego tekstu.

Po zakończonej lekturze odbył się quiz wiedzy na temat wysłuchanego fragmentu książki, a także na temat czekolady. Uczniowie pracując w grupach, zdobywali punkty. Na zakończenie spotkanie była słodka niespodzianka.