Your IP: 3.15.27.232
Server Time: 2024-05-05 05:05:07

30 maja 2017r. w naszej bibliotece odbyły się zajęcia czytelnicze, w których uczestniczyła klasa 2E. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „PoczytajMy o pszczołach” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Podczas spotkania towarzyszyły nam również dwie uczennice z klasy 5C: Hania i Paulina – członkinie klubu czytelniczego. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy, która polegała na uruchomieniu swojej wyobraźni i dokończeniu zdania: „Gdybym był/była pszczołą, to….”. Uczniowie bardzo chętnie podawali swoje pomysły, które od razu zbudowały pozytywną atmosferę spotkania.

Następnie przystąpiliśmy do wykonania pracy plastycznej. Dzieci robiły pszczółki z pudełeczka po jajku niespodziance. Powstały piękne prace. Tematyka kolejnej części zajęć dotyczyła wiedzy na temat życia i działalności pszczół. Na stoliku zostały wcześniej rozłożone różne przedmioty, spośród których część z nich zawdzięczamy pracy pszczół. Były to m.in. owoce, warzywa, krem, bawełniana koszulka, świeczka. Uczniowie mieli za zadanie położyć wykonaną przez siebie pszczółkę przy tym przedmiocie, przy którego „powstaniu”, ich zdaniem, uczestniczyły pszczoły. Następnie Hania i Paulina, przeczytały swoim młodszym koleżankom i kolegom fragment z treści książki pt. „Pszczoły” autorstwa Piotra Sochy. Słuchając uczniowie poznali prawidłowe rozwiązanie zadania. Na zakończenie spotkania dokonałyśmy ewaluacji. Każdy z uczestników otrzymał kartonik z ilustracją pszczoły. Uczniowie zostali poproszeni o przyklejenie kartoniku na plakacie przy wybranym przez siebie wyrazie twarzy: uśmiechniętym, obojętnym lub smutnym. Uczniowie mogli w ten sposób pokazać czy dobrze bawili się na zajęciach. Na szczęście wszystkim uczestnikom bardzo się podobało!