Your IP: 18.191.218.164
Server Time: 2024-05-18 17:05:20

26 września w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Chcieliśmy podkreślić bardzo ważną rolę książki nie tylko polskojęzycznej, ale również książek w językach obcych. Na zajęcia zostali zaproszeni uczniowie z klasy 4 pod opieką p. Krakowskiej – nauczyciela j. angielskiego, natomiast w drugich zajęciach brały udział dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami świetlicy.

Na początku spotkania uczniowie wysłuchali wierszyków i rymowanek w języku angielskim, które znajdują się w książce „Angielski dla dzieci”, a następnie wspólnie się bawiliśmy. Uczniowie z klasy 4 mieli za zadnie ułożyć domino o zwierzętach w języku angielskim. Następnie nauczyciel-bibliotekarz czytał książkę autorstwa Herve Tullet „Un libro” (po polsku: „Naciśnij mnie”) w języku hiszpańskim, a uczniowie wykonywali czynności, o których było w niej napisane. Dzieci uczęszczające do świetlicy również układały domino o alfabecie w j. angielskim. Ich zadaniem było podanie słowa na wskazaną literę. Oprócz tego świetliczaki bawiły się w aplikacji „Fun English”, powtarzając lub poznając nowe słownictwo w j. angielskim. Poza tym dla wszystkich uczniów została zorganizowana zabawa. Zadaniem uczniów było odgadnięcie w jakim języku zostało napisane słowo książka na porozwieszanych w bibliotece kartkach. Uczniowie za udział w zabawie i zajęciach otrzymali upominki podarowane przez szkołę językową Helen Doron. Była super zabawa!