Your IP: 3.135.198.49
Server Time: 2024-05-05 10:49:15

4 grudnia w godzinach popołudniowych po raz kolejny spotkaliśmy się z dziećmi i ich rodzicami na imprezie w bibliotece. Chociaż w tym dniu przypada Barbórka, my świętowaliśmy Mikołajki. Wierzymy, że Mikołaj nie daje na siebie czekać grzecznym dzieciom, więc rozpoczęliśmy zabawę dwa dni wcześniej ;).

Spotkanie rozpoczęliśmy od czytania fragmentu książki, który przeczytał jeden z rodziców. Wysłuchaliśmy dwa rozdziały z książki „Święty Mikołaj wchodzi kominem” autorstwa Mariusza Niemyckiego. Kolejnym punktem spotkania była „Mikołajkowa familiada”. Uczestnicy zabawy zostali losowo podzieleni na dwie grupy. Powstały dwie rodziny: rodzina „Sówek” i  rodzina „Elfów”. Po przedstawieniu swoich rodzin, głowy rodzin rozpoczęły zabawę. Uczestnicy musieli odpowiadać na różnorodne pytania, np. „Co kojarzy nam się z zimą?”, „Atrybuty św. Mikołaja”, „Potrawy wigilijne” itp. Mimo, że w zmaganiach familijnych wygrała rodzina „Elfów”, to wszyscy świetnie się bawili. I zasłużyli na słodki poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i rodziców. Było pysznie J. Po przerwie nasi wspólnie dekorowali pierniczki. Powstały na nich bardzo ładne wzory!

Podczas spotkania, odwiedzili nas również przedstawiciele Rady Osiedla „Paprocany”, którzy z okazji Mikołajek ufundowali książki dla uczniów naszej szkoły. Wszystkie są już dostępne w naszej bibliotece i gotowe do wypożyczania! Jeszcze raz bardzo dziękujemy!