Your IP: 3.145.9.12
Server Time: 2024-05-20 12:31:51

W piątek 30 września po raz 5 w naszej bibliotece odbyła się akcja Noc Bibliotek. W tym roku bawiliśmy się pod hasłem „Cała naprzód ku nowej przygodzie – to się musi powieść”. Tego dnia szkolna biblioteka zmieniła się w filię Akademii Pana Kleksa. Niestety Pan Kleks nie mógł nas odwiedzić osobiście, ale zostawił dla uczestników spotkania list, w którym krótko opowiedział jak wyglądają lekcje w jego Akademii oraz o innych obowiązujących zasadach (wszystkie imiona zaczynające się na A oraz piegi za dobrze wykonane zadanie) oraz życzył swoim nowym uczniom wspaniałej zabawy.

Po odczytaniu listu, zaprosiliśmy naszych gości do zabawy piosenką z filmu „Akademia Pana Kleksa” – „Witajcie w naszej bajce”. Każdy przyjął nowe imię oraz otrzymał pojemniczek na słodkie piegi. Następnie rozpoczęły się lekcje. W planie na ten dzień było ich 5. Lekcja kleksografii, lekcja przędzenia liter, lekcja leczenia chorych przedmiotów, lekcja przyszywania guzików oraz lekcja geografii. Każdy z uczestników musiał wziąć udział w każdej z lekcji. Ochoczo przystąpili do nauki, wiedząc, że za ciężką pracę otrzymają kolorowe, słodkie piegi, a pomocą służą asystentki Pana Kleksa. W lekcji geografii oprócz pani Kapitan żakom pomagał robot Genibot.

Po lekcja na uczniów czekała przerwa na małe co nieco.

Po przerwie uczniowie wysłuchali 5 wierszy Jana Brzechwy. Była to chwila relaksu, ale jednocześnie uważnego słuchania, bo kolejnym zadaniem był quiz kahoot ze znajomości wysłuchanych wierszy. Wiedząc, że w edukacji niezbędny jest również ruch, zaprosiliśmy uczniów na lekcję wychowania fizycznego. Była to zaskakująca lekcja, która wywołała wiele radości, bo zwykła aktywność fizyczna, została zastąpiona zabawą na magicznym dywanie.

Wszyscy uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli we wszystkich lekcjach i otrzymali dyplom ukończenia Akademii Pana Kleksa oraz drobny upominek.

Serdecznie dziękujemy Drodzy Uczniowie, że kolejny raz byliście z nami  :)