Your IP: 3.17.5.30
Server Time: 2024-05-20 08:43:58

W tym tygodniu w naszej bibliotece miało miejsce ważne wydarzenie – pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak pierwszaki stały się pełnoprawnymi czytelnikami, musiały się zmierzyć z zadaniami przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez nauczycieli bibliotekarzy.

Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością baśni oraz pokazali, że świetnie znają litery, a rozsypanki wyrazowe nie sprawiają im trudności. Uczniowie dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki oraz jakie zasady obowiązują w szkolnej bibliotece. Następnie w wielkim skupieniu przyrzekli, że będą kochać i szanować książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Otrzymali karty czytelnika i odznaki. Na koniec nastał długo wyczekiwany moment – pierwsze wypożyczanie książek. W ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek” pierwszaki otrzymały książki „Abecadło” oraz zakładki. Liczymy, że najmłodsi siódemkowicze będą aktywnymi czytelnikami.