Your IP: 13.59.193.55
Server Time: 2024-05-19 22:38:26

W piątek, 6 października po raz 7 w naszej bibliotece odbyła się Noc Bibliotek. Tegoroczne hasło akcji to „Absurd nie czytać!”. My jak zwykle je rozwinęliśmy i bawiliśmy się pod hasłem „Absurd nie czytać! Kto czyta nie błądzi”. Tematem przewodnim były gry i zabawy detektywistyczne z Detektywem Pozytywką w tle. Uczniowie uczestniczący w popołudniowym spotkaniu, podzieleni na grupy zmagali się z licznymi zagadkami oraz zadaniami logicznymi m.in. szyfry, zakodowane wiadomości, zdrapki, sudoku, kody QR itp. Zadania były poukrywane w różnych miejscach biblioteki, a żeby do nich dotrzeć trzeba było rozwiązać zadanie, które było wskazówką. W czasie spotkania nie zabrakło wspólnego czytania oraz słodkiej przerwy. Wszystkie grupy wykonały zadania bezbłędnie. Uczniowie udowodnili, że zasługują na miano detektywów. W nagrodę otrzymali legitymację i odznakę detektywa oraz drobny upominek. Serdecznie dziękujemy za udział w naszym spotkaniu Naszym Gościom Honorowym - Paniom Dyrektorkom. Kolejna Noc Bibliotek pewnie za rok :).