Your IP: 3.12.161.77
Server Time: 2024-05-08 08:56:26

Okres przedświąteczny wydobywa z każdego z nas niesamowite pokłady kreatywności. Pragniemy, by nasze otoczenie w tym wyjątkowym czasie było po prostu piękne i wprawiało nas w świąteczny nastrój. Wyciągamy z przeróżnych zakamarków pudła z ozdobami, by przystroić nimi nasze domy i mieszkania. Wyruszamy na poszukiwania wymarzonej, pachnącej lasem choinki. Pieczemy pierniczki, które dekorujemy lukrem, orzechami i innymi pysznościami.

Świąteczne ozdoby można kupić. Najbardziej wyjątkowe to jednak te wykonane własnoręcznie, dlatego wiele grudniowych dni poświęciliśmy w tym roku w naszej bibliotece na przygotowanie właśnie takich niepowtarzalnych ozdób. Trochę w duchu zero waste, trochę w klimacie bibliotecznym, ale przede wszystkim z potrzeby spędzenia czasu wspólnie w miłej atmosferze tworzyliśmy przeróżne bombki: ze starych książek i ubrań, z rolek po papierze toaletowym, z kartonu oraz szyszek. Nasze prace są dowodem na to, że dzięki głowom pełnym pomysłów, zręcznym paluszkom i materiałom, którym dano drugie życie powstają najpiękniejsze z ozdób.