Your IP: 13.59.217.167
Server Time: 2024-05-08 22:32:43

W mijającym tygodniu z okazji Dnia Kota i Dnia Języka Ojczystego w bibliotece szkolnej czekały na uczniów różne atrakcje łączące miłość do mruczących przyjaciół i zabawę z językiem polskim.

Koty na płótnie i w języku

Już od progu biblioteki witały nas kolorowe kocie sylwetki. Uczniowie z zapałem tworzyli prace plastyczne przedstawiające koty w różnych, zabawnych sytuacjach. Kreatywności dzieci nie było końca!

Tajemnicze kody i językowe wyzwania

Następnie mali odkrywcy języka ruszyli tropem kocich frazeologizmów ukrytych pod kodami QR. Rozwiązywanie zagadek i odczytywanie ukrytych w nich mądrości było prawdziwą frajdą.

Labirynty słów i językowe przygody

Na zakończenie tygodnia czekały na uczniów językowe labirynty. Przemierzając skomplikowane ścieżki, musieli wykazać się znajomością frazeologizmów z kotami w tle. To była prawdziwa gimnastyka dla umysłu, która pokazała, że język polski jest nie tylko skomplikowany, ale też wciągający i pełen niespodzianek.

Tydzień pełen radości i nauki

Zajęcia w bibliotece były prawdziwym świętem języka i kociej radości. Uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale też utrwalili znajomość języka polskiego i wzbogacili swoje słownictwo. Już nie możemy się doczekać kolejnych językowych przygód!

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie możecie zobaczyć relację z kocich i językowych harców w bibliotece!