Your IP: 3.145.93.210
Server Time: 2024-05-02 07:59:54

W bibliotece szkolnej po raz kolejny odbyły się zajęcia z innowacji pedagogicznej, pt. "Spotkania czytelnicze z elementami bajkoterapii". Podczas spotkania z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy szkolnej, została przeczytana bardzo wartościowa książka "Wilczek Leon - odwaga i uważność" na temat przeżywania strachu. Po przeczytaniu książki uczniowie wzięli udział w zadaniu, polegającym na wyborze jednego z trzech okręgów zrobionych na podłodze. Krąg, który był na zewnątrz oznaczał lęki, które cały czas są w nas, krąg wewnętrzy coś czego się baliśmy, ale już się nie boimy, natomiast krąg wewnętrzy oznaczał brak strachu. Nauczyciel-bibliotekarz odczytywała kolejno różne zjawiska, rzeczy i zwierzęta, a uczestnicy wybierali jeden z kręgów na podłodze. Wśród przykładów były pająki, burza a nawet skarpetki. Próbowaliśmy również oswoić nasze wewnętrzne strachy czytając o domowych potworach takich jak: Decyzella Poranna czy Łakomiec Wielki. Dzieci rysowały również inne potworki, którym nadawaliśmy imiona!